סביבות הפיתוח (IDEs) הטובות ביותר לפיתוח ב-Swift

תמונה של מסך מחשב שמציג סביבת פיתוח
קיימות מספר סביבות פיתוח (IDEs) שמאפשרות פיתוח בשפת התכנות Swift, וחלקן זמינות לשימוש גם על מערכות הפעלה כגון Windows ו-Linux.

Share This Post

שפת התכנות Swift החליפה את שפת התכנות Objective-C

שפת התכנות Swift פותחה על ידי חברת Apple כתוחליף של שפת התכנות Objective-C אשר הגיעה לסוף דרכה. להבדיל משפת התכנות Objective-C, שפת התכנות Swift נוצרה כפרוייקט קוד פתוח, והשימוש בה לא מוגבל למחשבים עם מערכת הפעלה של Apple, כפי שהיה עם Objective-C. 

מהי סביבת פיתוח (IDE)? מה ההבדל בין סביבת פיתוח לעורך טקסט?

סביבת פיתוח היא תוכנה אשר מסייעת למתכנתים בתהליך הפיתוח. ההבדל העיקרי בין עורך טקסט פשוט לסביבת פיתוח (IDE) הן היכולות הנוספות שסביבת הפיתוח (ה-IDE) מספקת לנו (השלמת קוד אוטומטית, יכולות ניפוי באגים, קומפילציה, ניהול גרסאות, והיכולת להתקין תוספים אשר מספקים יכולות נוספות).

מהן סביבות הפיתוח (IDEs) הפופולריות ביותר לפיתוח ב-Swift?

סביבות הפיתוח הפופולריות ביותר לפיתוח בשפת התכנות Swift כוללות את התוכנות הבאות: Xcode,  VSCode, ו-AppCode. 

סביבת הפיתוח Xcode

זוהי סביבת הפיתוח הרשמית של חברת Apple לשפת התכנות Swift. היא זמינה למערכת ההפעלה MacOS בלבד. היא זמינה בחינם באמצעות ה-AppStore, והיא מספקת את כל הדרוש כדי לפתח למגוון מערכות ההפעלה של חברת Apple,  כגון tvOS, MacOS, iOS, iPadOS, ו-WatchOS. 

תמונת מסך של עמוד הבית של xcode להורדה מה-appstore
סביבת הפיתוח AppCode

זוהי סביבת פיתוח שפותחה על ידי חברת JetBrains אשר גם הודיעה לאחרונה על כך שהיא תחדול מפיתוח גרסאות חדשות של AppCode. ההמלצה שלנו היא להימנע מ-AppCode, כיוון שהיא הגיעה לסוף חייה. 

תמונת מסך של הדף ממנו מורידים את AppCode באתר של JetBrains
סביבת הפיתוח VSCode

סביבת הפיתוח VSCode פותחה על ידי חברת Microsoft כסביבת פיתוח קלילה, שמאפשרת לפתח כמעט בכל שפת תכנות  באמצעות התקנת התוסף המתאים. באמצעות התקנת התוסף Swift אל תוך סביבת הפיתוח VSCode נוכל לפתח בשפת התכנות Swift. 

תמונת מסך של האתר ממנו ניתן להוריד ולהתקין את VSCode

פיתוח ב-Swift עבור מערכות ההפעלה של Apple

בכל הנוגע לפיתוח עבור מערכות ההפעלה השונות של חברת Apple ההמלצה שלנו היא חד משמעית. התקינו והשתמשו בסביבת הפיתוח Xcode. נכון לעת הזו, זוהי האפשרות היחידה (ה-VSCode רחוק מלספק בכל הנוגע לפיתוח ספציפי עבור מערכות ההפעלה של Apple). 

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences