התקנה של xampp על המחשב

Xampp Installation
כדי לפתח מערכות ב-PHP יש צורך בסביבת פיתוח והרצה של קוד ב-PHP ובכלים נוספים. באמצעות התקנה פשוטה של Xampp ניתן להתקין את כל מה שדרוש.

Share This Post

כאשר מתקינים את xampp אנו מתקינים למעשה גם את סביבת ההרצה של  PHP אשר מאפשרת להריץ קוד שנכתב ב-PHP, גם שרת HTTP כדי שנוכל להדגים את הריצה של הקוד שכתבנו ב-PHP באמצעות דפדפן, גם תכנת בסיס נתונים (במקרה של xampp מדובר ב-MariaDB שברמה הבסיסית תואם באופן מלא ל-MySQL) וגם תוכנות עזר נוספות (כגון PHPMyAdmin אשר מאפשרת לנו לנהל את בסיס הנתונים). בקורס Software Engineering in PHP כל תלמיד מתקין את סביבת ההרצה שנוח לו לעבוד עימה. 

אופן ההתקנה של חבילת התוכנות Xampp

ההתקנה של Xampp מאד פשוטה. מדובר בסך הכל בהורדה של קובץ אחד ובהרצתו. באמצעות ההרצה שלו והמעבר בין מסכי ההתקנה אנחנו נתקין למעשה את כל מה שנדרש. את Xampp ניתן להוריד בחינם באתר https://www.apachefriends.org. סירטון בעברית אשר מסביר כיצד להתקין ניתן למצוא בקישור https://youtu.be/bZaxzndDIpc?si=lrZBLCXeF2RbwBJE. באמצעות הסירטון  שבקישור https://youtu.be/AOvJfRehrPY?si=LIqKungGhiX9KLZr ניתן להבין כיצד להריץ תכנית פשוטה ב-PHP באמצעות Xampp. 

Xampp Installation
ניהול בסיס הנתונים באמצעות PHPMyAdmin

אחת התוכנות אשר מותקנות כחלק מחבילת התוכנות Xampp היא התוכנה PHPMyAdmin אשר מאפשרת לנו לנהל בקלות את בסיס הנתונים אשר הותקן (MariaDB במקרה של  Xampp, ו-MySQL במקרה של חבילות תוכנה אחרות (כגון Mamp). באמצעות הסירטון בקישור https://www.youtube.com/watch?v=cIzYMJGCYP0 ניתן ללמוד כיצד לנהל את בסיס הנתונים באמצעות PHPMyAdmin.

ביצוע Debugging באמצעות Xampp, XDebug ו-PHPStorm

כדי לבצע debugging לקוד שאנו כותבים ב-PHP יש להתקין את התוסף XDebug אל תוך ההתקנה של Xampp. באמצעות הסרטון בקישור https://youtu.be/2XWUJ6v7wAU?si=_WFFtcw4bquxaVGQ ניתן ללמוד כיצד לעשות זאת. 

אלטרנטיבות ל-Xampp בכל הנוגע לפיתוח מערכות ב-PHP

קיימות חבילות תוכנה אחרות שאפשר להתקין (במקום Xampp) ובדרך זו להתקין, למעשה, את כל התוכנות שנדרשות כדי לפתח מערכות ב-PHP. רובן בחינם. להלן הפופולריות שבהן:
1. Wamp – ניתן להוריד בחינם באתר https://www.wampserver.com/en.

2. Mamp – ניתן להוריד בחינם באתר https://mamp.info.
3. EasyPHP – ניתן להוריד בחינם באתר https://www.easyphp.org.
4. Ampps – ניתן להוריד בחינם באתר https://ampps.com.

במידה שאתה משתמש במערכת ההפעלה macOS אני ממליץ בחום לנסות תחילה את Mamp. מניסיוני לאורך השנים ל-Mamp קיימת ההתאמה הטובה ביותר ל-macOS. בכל הנוגע לפיתוח מערכות תוכנה ב-PHP לצרכים מסחריים מומלץ לבדוק את האפשרות להשתמש ב-Zend Server, שבדומה לחבילות התוכנה האחרות גם היא כוללת את כל התוכנות הנדרשות. ההבדל הגדול בין Zend Server לאפשרויות האחרות הוא שהשימוש ב-Zend Server כרוך בתשלום, ובתמורה לכך ניתן גם לקבל שירותי תמיכה מחברת Zend. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences