שפת התכנות TypeScript

Two Programmers on Laptop Picture
כאשר מפתחים מערכות מורכבות שבפיתוחן מעורבים מספר מפתחים, השימוש ב-Dynamic Type Programming Language, כגון JavaScript, הוא בעייתי.

שתפו פוסט זה

הבעייתיות שקיימת ב-Dynamic Type Programming Languages

שפת התכנות JavaScript נחשבת ל-Dynamic Type Programming Language. כאשר כותבים קוד ב-JavaScript לא ניתן להצמיד למשתנה שאנו מגדירים (בין אם זה משתנה מקומי, פרמטר של פונקציה או משתנה גלובלי) טיפוס (Type) מסויים שכל ערך אשר יוכנס לאותו משתנה יהיה חייב להיות מאותו טיפוס (Type). כתוצאה מכך, מפתח אשר כותב קוד שכולל קריאה להפעלת פונקציה שהוגדרה על ידי מפתח אחר עלול לשלוח כארגומנטים ערכים שה-types שצויינו. הפונקציה תפעל מבלי שנקבל הודעת שגיאה.

שפת התכנות TypeScript מהווה הרחבה לשפת התכנות JavaScript

שפת התכנות TypeScript מהווה הרחבה לשפת התכנות JavaScript. קוד שאנו כותבים ב-TypeScript יישמר בקובץ עם הסיומת ts ויעבור קומפילציה ל-JavaScript. התוצאה של הקומפילציה תהיה היווצרותו של קובץ עם הסיומת js. כל קוד תקין ב-JavaScript יכול להיכתב כחלק מקוד ב-TypeScript. כאשר כותבים קוד ב-TypeScript ניתן להצמיד לכל משתנה type מסויים (בדומה לקוד שכותבים בשפה שנחשבת ל-Static Type Programming Language) ובכך לפתור את הבעייתיות שקיימת ב-JavaScript. 

ארגז הכלים העשיר של שפת התכנות TypeScript

פרט לאפשרות להשתמש ב-types ובך לפתור את הבעיה העיקרית שקיימת בפיתוח קוד באמצעות JavaScript לשפת התכנות TypeScript יכולות רבות אחרות, כגון האפשרות להגדיר interfaces והאפשרות להשתמש ב-Generics. השימוש ב-TypeScript יכול לאפשר לנו לכתוב קוד יותר איכותי, אשר כולל שימוש ב-interfaces וכתיבה על פי SOLID, חמשת העקרונות החשובים בפיתוח מונחה עצמים. 

שימוש ב-TypeScript בצד השרת אשר מפותח באמצעות Node.js

בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמה הולכת וגוברת של שימוש ב-TypeScript בצד השרת אשר עושה שימוש ב-Node.js. היתרונות לכך ברורים. בקורס Node.js Fundamentals אנו לא מכסים את TypeScript. אם תרצו, תוכלו ללמוד כיצד לפתח ב-TypeScript באמצעות הקורס TypeScript Programming באתר life michael academy.

הרשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים טכנולוגיים בפיתוח תוכנה

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אתכם

Node.js course apples
מאפייני ההדרכה

השוואת תפוחים זה לזה

ההשוואה בין קורסים דומה מאד להשוואה בין תפוחים. כל עוד לא מסתכלים על הפרטים קיימת ההרגשה ששני הקורסים מאד דומים.

Black Friday 2023
מבצעים

הטבות מיוחדות לכבוד Black Friday לשנת 2023

חגיגת הקניות החלה! בין המבצעים המיוחדים של life michael לכבוד Black Friday 2023 ניתן גם למצוא מבצעים אטרקטיביים אשר עשויים להיות רלוונטים לכל מי שלומד לפתח באמצעות Node.js.

האם תרצו להזניק את הקריירה שלכם?

נשמח להיות עימכם קשר!

Update cookies preferences