שאלות טריקיות בנושאים בסיסיים ב-Java

Tricky Questions Interview Job Java
שאלות ממוקדות בנושאים בסיסיים ב-Java. דרך מעולה לחדד את ההבנה בנושאים הבסיסיים ביותר ולהגיע מוכן יותר לריאיון העבודה.

Share This Post

עם הופעתה של שפת התכנות Java בשנת 1995 הופיעה האפשרות להיבחן במבחני הסמכה בינלאומיים. המעבר של מבחני הסמכה אלה מהווה עבור מעסיקים רבים אינדיקציה לרמת הידע של המתכנת. אחד ממבחני ההסמכה הבסיסיים שפותח באותה עת הוא Sun Certified Java Programmer. כדי לסייע למתכנתים לעבור מבחן זה בהצלחה פיתחתי שאלות הכנה. בשנת 2001 התווספו למאגר השאלות שפיתחתי הסברים מפורטים על ידי שלומית בקר, אשר עימה עבדתי באותה עת בחברת צינדל טכנולוגיות בע״מ בפיתוח משחקים ואפליקציות למכשירים ניידים ב-J2ME. בחלוף השנים והשינויים שחלו בשפת התכנות Java בחרתי לחדול מלעדכן את אוסף השאלות, ובמקום להציגו כאוסף שאלות הכנה למבחן ההסמכה ב-Java להציגו כאוסף של שאלות טריקיות ב-Java

מבחני ההסמכה בשפת התכנות Java

בדומה לשפות תכנות רבות אחרות, גם בשפת התכנות Java קיימים מבחני הסמכה. בעבר הרחוק, כשהשפה פותחה בהובלת Sun Microsystems, מבחני ההסמכה כללו בתוך שמם את השם Sun (לדוגמא: Sun Microsystems Certified Java Programmer). לאחר רכישתה של חברת Sun Microsystems על ידי חברת Oracle השם שונה (והוא כבר לא כולל בתוכו את Sun Microsystems). בחלוף השנים, עם השינויים שהופיעו בשפה, הוחלט גם על ביטולם של מספר מבחני הסמכה (כגון הביטול של מבחן ההסמכה בנושא Java 2 Micro Edition). 

תהליך הלימוד לקראת מבחן ההסמכה

בתהליך הלימוד לקראת מבחן הסמכה לידע בשפת תכנות מסויימת אנו מוצאים עצמנו עוברים על נושאים רבים ויורדים לפרטי פרטים. זהו תהליך שבסופו יש לנו הבנה ברמה גבוהה יותר של שפת התכנות. זוהי, לדעתי, התועלת העיקרית שאפשר להפיק מלימוד לקראת מבחן הסמכה. 

השאלות וההסברים

השאלות הטריקיות מאורגנות בקבצי PDF. כל קובץ PDF כולל בתוכו שאלות טריקיות בנושא מסויים. בנוסף, לכל קובץ PDF שכולל בתוכו את השאלות משוייך קובץ PDF אשר כולל בתוכו את התשובות בצירוף ההסברים. 

משפטי בקרה ונושאים בסיסיים
שאלות
תשובות

מחלקות ואובייקטים
שאלות
תשובות 

מערכים ומחרוזות תווים
שאלות
תשובות

הורשה
שאלות
תשובות
מחלקות פנימיות
שאלות
תשובות

תכנות מקבילי
שאלות
תשובות

טיפול בחריגות
שאלות
תשובות

קלט פלט
שאלות
תשובות

 

על בסיס הניסיון הרבה שיש לי בפיתוח תוכנה (למעלה מ-25 שנה), ככל שההבנה שיש לנו מדוייקת יותר כך העבודה שלנו כמפתחי תוכנה מקצועית יותר. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

black friday 2023
מבצעים

הטבות מיוחדות ל-Black Friday לשנת 2023

חגיגת הקניות החלה! בין המבצעים המיוחדים של life michael לכבוד Black Friday 2023 ניתן גם למצוא מבצעים שרלוונטים לכל מי שמפתח (או לומד לפתח) ב-Java.

Java Logging
Java

הודעות log בזמן ריצה

הודעות ה-log אשר נוצרות בזמן ריצה ממלאות תפקיד אשר דומה לתפקידו של יומן המבצעים בצבא. באמצעותן ניתן להתחקות אחרי המתרחש.

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences