פיתוח תוכנה באמצעות שורת הפקודה

banner for java is only the beginning - life michael premium professional training services
את הקוד שאנו כותבים ב-Java ניתן גם לכתוב באמצעות עורך טקסט, ולאחר מכן להדר (compile) באמצעות javac ולאחר מכן להריץ באמצעות java.

Share This Post

פיתוח של תוכנה בשפת התכנות Java לא חייב להתבצע באמצעות סביבת פיתוח, כגון Eclipse או IntelliJ. ניתן גם לפתח באמצעות עורך טקסט פשוט (לצורך כתיבת הקוד) ובאמצעות ה-utilitiy בשם javac (לצורך ביצוע ההידור) ובאמצעות ה-utility בשם java (לצורך ההרצה). 

הבחירה בעורך הטקסט

עורך הטקסט לא יכול להיות תוכנה לעיבוד תמלילים כיוון שעל הקוד שאנו נכתוב להישמר כטקסט רגיל וללא שום תוספת של XML או תגיות כאלה ואחרות (כאופייני למעבדי תמלילים). אני חסיד נלהב של עורך הטקסט Sublime Text.  

Sublime Text
ביצוע הקומפילציה

את הקומפילציה אנחנו נבצע באמצעות ה-utility ששמו javac. אנחנו נעבור לתיקיה שבה מתחילה היררכיית התיקיות (בהתאם למשפט ה-package), ונקליד את הפקודה javac ומייד אחריה את השם של הקובץ (עם הסיומת java) אשר כולל בתוכו את הקוד שכתבנו. את שם הקובץ נציין בצירוף המסלול כולו (הכל בהנחה שאת קובץ קוד המקור שמרנו מראש בהיררכייה אשר תואמת למשפט ה-package).

הרצת הקוד

את הרצת הקוד אנחנו נבצע באמצעות ה-utility ששמו java. אנחנו נעבור לתיקיה שבה מתחילה היררכיית התיקיות (בהתאם למשפט ה-package), ונקליד את הפקודה java ומייד אחריה את ה-full qualified name של ה-class שרוצים להריץ.

compiling and running code in java with terminal utilities

במידה שאתם משתמשים במערכת ההפעלה Windows תוכלו להיעזר בסרטון שמסביר את השלבים (תוך כדי הדגמתם) בקישור https://www.youtube.com/watch?v=dDGWQGwss_4.

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

Learning Java
Java

יצירת מערך של אובייקטים בג׳אווה

מערך של אובייקטים בשפת התכנות ג׳אווה הוא, למעשה, מערך של references לאובייקטים. כל תא במערך של אובייקטים דומה למשתנה אשר יכול להחזיק ב-reference לאובייקט.

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences