הודעות log בזמן ריצה

Java Logging
הודעות ה-log אשר נוצרות בזמן ריצה ממלאות תפקיד אשר דומה לתפקידו של יומן המבצעים בצבא. באמצעותן ניתן להתחקות אחרי המתרחש.

Share This Post

באמצעות הודעות ה-log ניתן להבין מה השתבש. במקרה שבזמן ריצה מתרחשת תקלה ואין לנו הודעות log שניתן לעבור עליהן אנו נמצא עצמנו בבעיה גדולה. לא נוכל להבין מה השתבש.

יצירת הודעות ה-log באמצעות framework ייעודי

למרות שאת הודעות ה-log ניתן ליצור באמצעות קוד פשוט, כדאי שנתרגל להשתמש ב-framework. ב-framework מובנות יכולות רבות שיהיה מעט קשה לממש בקוד פשוט אשר נכתוב בעצמנו. קוד שייכתב באמצעות framework יהיה קל יותר לתחזוקה (מדובר בדרך כלל בקוד קצר יותר, ודי בכך שהמתכנת יכיר את ה-framework כדי שיוכל לתחזק אותו). בקוד שייכתב באמצעות framework קרוב לוודאי שיהיו פחות תקלות (פחות באגים) כיוון שמדובר ב-framework אשר נמצא בשימוש על ידי מתכנתים רבים אחרים. 

כתיבת הודעות log באמצעות Log4j

למרות שבחברות רבות יעדיפו להשתמש ב-framework אחר, כדאי תחילה להכיר את אופן השימוש ב-Log4j. הסיבה העיקרית לכך היא ש-framework זה מהווה את הבסיס ל-frameworks רבים אחרים אשר נוצרו בהשראתו (בשפות תכנות אחרות). כך למשל, במידה שתכירו כבר את Log4j יהיה לכם קל למדי להבין (למשל) כיצד להשתמש ב-Log4Net, Log4PHP וב-Log4Python.

בקורס Java Programming אנו מכסים את הנושא Log4j. באופן דומה, גם בקורסי הפרמיום האחרים אנו מכסים נושא זה. מדובר בנושא חשוב ובסיסי. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

karate software development
מאפייני ההדרכה

קווי הדימיון בין קראטה ופיתוח תוכנה

כאשר משווים בין אמנות הלחימה קראטה לבין פיתוח תוכנה מגלים קווי דימיון רבים. הדימיון שקיים בין שני תחומים אלה עשוי להפתיע רבים.

joining the python programming course
Python

הצטרפות לקורס ללימוד Python שכבר התחיל

מתכנתים שכבר מכירים את שפת התכנות Python יכולים כעת לשדרג את יכולותיהם המקצועיות בעלות נמוכה במיוחד, באמצעות הצטרפות לקורס פייתון שכבר התחיל.

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences