יצירת קבועים בשפת התכנות ג׳אווה

java programming course
בדומה לשפות תכנות אחרות, גם שפת התכנות ג׳אווה מאפשרת לנו לייצור קבועים, אשר מהווים, למעשה, משתנים שלא ניתן לשנות את ערכם.

Share This Post

כאשר מגדירים משתנה תוך שימוש ב-final נוצר משתנה שלא ניתן לשנות את ערכו. בשפת התכנות ג׳אווה, קבוע הוא משתנה שלא ניתן לשנות את ערכו.

יצירת קבועים בשפת התכנות ג׳אווה

באתר של life michael professional (בעברית) ניתן למצוא קורסים אסינכרוניים ללימוד שפות תכנות בזמן ובקצב שנוחים לכם. הקורס תכנות בג׳אווה הוא אחד מהם. הקורס תכנות בג׳אווה כולל הסברים מפורטים לכל נושא ונושא שהוא מכסה. הוידאו הבא נלקח מתוך קורס זה.

היתרונות שקיימים בשימוש בקבועים

כאשר הקוד שכתבנו כולל יצירה של משתנה שערכו לא משתנה במהלך ריצת התכנית (או לא אמור להשתנות) להפיכתו של המשתנה לקבוע יש יתרונות רבים. באמצעות הפיכתו של משתנה לקבוע קל יותר להבין ולתחזק את הקוד, פחות באגים צפויים לקרות (קבוע לא יכול לשנות את ערכו.. גם לא בטעות), ובנוסף, מאחורי הקלעים תיתכנה אופטימיזציות אשר תשפרנה את ה-performance של הקוד. 

השימוש ההולך וגובר בשנים האחרונות בקבועים (במקום במשתנים אשר עלולים לשנות את ערכם) מתקבע כ-best practice בשפות תכנות רבות. הדבר קורה, בין היתר, כחלק מהגידול בהיקף השימוש בתכנות פונקציונלי. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences