עקומת הלימוד שקיימת בתיכנות

learning curve programming
בלימודי תכנות קיימת עקומת לימוד ארוכה שחשוב להכיר אותה כבר בתחילת הדרך. היכרות מוקדמת יכולה לחסוך תסכול רב.

Share This Post

עקומת הלימוד שקיימת בלימודי תכנות איננה פשוטה. קצב הלימוד איננו ליניארי והוא משתנה על פני הזמן, בין היתר גם בהתאם לשלב שבו נמצאים בעקומת הלימוד. 

השלבים שקיימים בעקומת הלימוד בתיכנות

לעקומת הלימוד יש שלבים. לכל שלב קיימים מאפיינים ייחודיים. פירוט של השלבים הקיימים והמאפיינים של כל אחד מהם ניתן למצוא בפוסט שבקישור https://lifemichael.com/he/learning-curve-in-programming.

תהליך קבלת החלטות שלוקח את עקומת הלימוד בחשבון

בלימודי תיכנות קיימת עקומת לימוד. קיימים הבדלים בין עקומות הלימוד שאופייניות למסלולי הלימוד השונים (כך למשל, עקומת הלימוד בכל הנוגע לפיתוח אוטומציה בפייתון הרבה יותר ידידותית בהשוואה לעקומת הלימוד בכל הנוגע לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד). בקבלת ההחלטה לאיזה מסלול לימודי לפנות בעולם התכנות חשוב לקחת בחשבון את הרקע ואת היכולות של התלמיד כדי להקטין את הסיכון לכישלון אשר נובע מעקומת לימוד קשה במיוחד (עבור התלמיד שבו מדובר). 

כדי להימנע מתיסכול בתהליך הלמידה חשוב להקפיד על הצבת מטרות ריאליות. התעלמות מעקומת הלימוד שקיימת והתעלמות מכך שכל אדם שונה מהאחרים בכל הנוגע ליכולת האישית והתאמתו (או אי התאמתו) לתיכנות, עלולים לגרום למפח נפש ואכזבה קשה. בתהליך קבלת ההחלטה מומלץ להתייעץ עם בעלי ניסיון מקצועי בתחום. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

XtremeJ Online Conference
כנסים מקצועיים

הכנס הבינלאומי XtremeJ לשפת התכנות ג׳אווה

הכנס XtremeJ מתמקד בשפת התכנות Java. הכנס מתקיים אונליין ומשתתפים בו מרצים מובילים בתחומם מרחבי העולם. ההרצאות מועברות באנגלית.

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences