מציאת עבודה

כדי לסייע לחברות שמחפשות מפתחי תוכנה ב-Node.js וכדי לסייע למתכנתים אשר עושים את צעדיהם הראשונים הקמנו לפני שנים רבות קבוצה ממוקדת בפייסבוק להצעות עבודה ב-Node.js. תוכלו למצוא אותה בקישור https://www.facebook.com/groups/561733687299090.

המציאות היא שלא חסרות הצעות עבודה. קיים חוסר במתכנתים. בוגרי קורסים ובעלי תארים אקדמיים כאלה ואחרים עם קורות חיים ותעודות מרשימות… שלא מצליחים למצוא עבודה לא חסר. אלה קיימים בשפע.

העידן שבו מצליחים למצוא עבודה באמצעות תעודה כזו או אחרת שייך לעבר הרחוק בכל הנוגע למשרות בפיתוח תוכנה. ייתכן שכדי להימנע מבזבוז זמן חברות הייטק יודיעו מראש על סינון ראשוני כגון דרישת מינימום מכל המועמדים לתואר ראשון במדעי המחשב או בתחום דומה. אפשר להבין את ההיגיון בדרישה הזו. קיימים בשוק העבודה עשרות אלפי אנשים שהידע שלהם בפיתוח תוכנה ברמה מאד נמוכה. לחברות שמגייסות מתכנתים משאבים מוגבלים. סינון ראשוני על בסיס תואר אקדמי בהחלט ייתכן. המבחן המקצועי שיגיע בהמשך כבר יסנן החוצה את בעלי התארים האקדמיים היוקרתיים שהידע שלהם בפיתוח תוכנה ברמה מאד נמוכה.

אנחנו לא מתחייבים למצוא עבודה ובשום פנים ואופן לא נהיה חלק מתעשיית האשליות בכל הנוגע להבטחה למצוא עבודה. הבטחות כגון אלה כרוכות בהסכם משפטי עם הסטודנט. מדובר בהסכם משפטי איננו הוגן, ועל כך נרחיב בפוסט נפרד שייכתב בהמשך.

מה ניתן לעשות כדי למצוא את המשרה הראשונה? התשובה מאד פשוטה. יש ללמוד ולהגיע לרמה המקצועית הגבוהה ביותר. יש ללמוד באופן רציף וממוקד, לא להירתע ולא להפסיק. היקף הידע בתחום הוא עצום. במקביל יש לפתח פרוייקט מרשים כדי שיוכל לשמש כתחליף לניסיון מעשי רישמי.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Update cookies preferences