שפת התכנות קוטלין

שני מתכנתים עובדים יחדיו על מספר מחשבים - life michael courses for learning programming -לימדו קוטלין ואל תסתפקו בג'אווה
שפת התכנות ג'אווה קיימת כבר למעלה מ-25 שנה. בארגז הכלים של שפה התכנות ג'אווה חסרים כלים רבים שמקובל כיום למצוא בשפות התכנות המודרניות.

Share This Post

אל תסתפקו בשפת התכנות Java
שפת התכנות Java קיימת כבר למעלה מ-25 שנה. לשפה חסרות יכולות רבות שניתן למצוא כיום בשפות תכנות מודרניות. כיוון שקוד שאנו כותבים ב-Kotlin ניתן להדר ולקבל Java Byte Code אין שום קושי לשלב קוד שנכתב ב-Kotlin במערכות שכבר פותחו ב-Java, ולהיפך. מסיבה זו, המעבר מ-Java ל-Kotlin הוא בדרך כלל מעבר קל יחסית. באופן דומה, גם Scala היא אפשרות שכדאי לשקול. כיוון שקוד שאנו כותבים ב-Scala ניתן להדר ולקבל Java Byte Code אין שום קושי לשלב קוד שנכתב ב-Scala במערכות שכבר פותחו ב-Java, ולהיפך. מסיבה זו, המעבר מ-Java ל-Scala (גם הוא) בדרך כלל מעבר קל יחסית. 

ברוב המקרים נמליץ על מעבר ל-Kotlin
קיימים מקרים שבהם עדיין כדאי יהיה לשקול מעבר ל-Scala (במקום מעבר ל-Kotlin). כך למשל, במערכות אשר מתמודדות עם כמויות גדולות של דאטה (מערכות Big Data), וזאת כיוון שקיימים לא מעט frameworks רלוונטים (כגון Spark) שה-ecosystem סביבם מבוסס על שימוש בשפת התכנות Scala. עם זאת, ברוב המקרים ההמלצה שלנו תהיה חד משמעית על מעבר ל-Kotlin ולא ל-Scala. בכל הנוגע למעבר ל-Kotlin אני ממליץ לקרוא את הפוסט שפת התכנות Kotlin, אשר פורסם באתר של life michael (בעברית). 

הכשרת מפתחים לפיתוח בשפות התכנות Scala ו-Kotlin
בין אם מדובר בהכשרת מפתחים לפיתוח באמצעות שפת התכנות Scala או באמצעות שפת התכנות Kotlin, בשני המקרים יש צורך תחילה לוודא שלמפתחים כבר יש ידע מספק בשפת התכנות Java. קיימים נושאים רבים ב-Java (כגון הנושא Nested & Inner Types, אשר ידוע יותר בשם Nested & Inner Classes) שיש לוודא שהמפתחים שמיועדים להכשרה כבר מכירים. מניסיוני רב השנים, מסיבות שונות, למפתחים רבים קיימת התחושה שהם מכירים את שפת התכנות Java ברמה מספק, כשבפועל, הידע שיש להם הוא ברמה נמוכה. ממליץ לקרוא בנושא זה את הפוסט האם אתם מכירים את שפת התכנות Java אשר פורסם באתר של life michael (בעברית). את ההדרכה למפתחי תוכנה אנו מעבירים על פי המתודולוגיה Extreme Blended שפיתחנו על בסיס הניסיון הרב שיש לנו בהעברת הדרכות למפתחי תוכנה. 

קורסים מקצועיים ציבורים ללימוד Java, Kotlin ו-Scala
בדומה לקורס הציבורי Java Programming שאנו מעבירים, קיים גם הקורס Scala Fundamentals אשר מתמקד בלימוד שפת התכנות  Scala והקורס Kotlin Programming אשר מתמקד בלימוד שפת התכנות Kotlin

סמינרים מקצועיים בנושאים מתקדמים בשפות התכנות Kotlin, Java ו-Scala
אנו מפתחים סמינרים מקצועיים בנושאים מתקדמים רבים, לרבות נושאים מתקדמים בשפות התכנות Kotlin Java ו-Scala. 

קורסים ללמידה אסינכרונית באנגלית ב-Udemy
אנו מפתחים מעת לעת קורסים ב-Udemy ללימוד ותרגול נושאים שונים בפיתוח תוכנה. עד כה, פיתחנו בין היתר מספר קורסים בנושאים מתקדמים ב-Java וב-Kotlin. במידה שקיים נושא מסויים שהייתם שמחים אילו פיתחנו עבורו קורס ב-Udemy אנא אל תהססו ועדכנו אותנו. אנו מפתחים קורסים חדשים ללא הפסק.  

קורסים ללמידה אסינכרונית בעברית ב-life michael academy
באתר life michael academy ניתן למצוא קורסים אסינכרוניים ללימוד פיתוח תוכנה במגוון גדול של נושאים. הקורסים באתר זה פותחו בעברית. באמצעות הקורס Java Programming באתר life michael academy תוכלו ללמוד פיתוח ב-Java ברמה הגבוהה ביותר. לצערנו, אין כיום הצדקה כלכלית לפיתוח קורסים דומים לשפות התכנות Kotlin ו-Scala. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

התעדכנו בחידושים הטכנולוגים

פוסטים נוספים

Learning Java
Java

יצירת מערך של אובייקטים בג׳אווה

מערך של אובייקטים בשפת התכנות ג׳אווה הוא, למעשה, מערך של references לאובייקטים. כל תא במערך של אובייקטים דומה למשתנה אשר יכול להחזיק ב-reference לאובייקט.

הזנק את העסק שלך!

נשמח להיפגש לקפה!

life michael academy asynchronous online courses

Java | Python | JavaScript | TypeScript

Update cookies preferences